Google Analytics ile web sitenizdeki popüler sayfalarınızı öğrenin

Daha fazla Reels izlenmesi

Reels videolarızın daha fazla izlenmesi için kanca cümleler veriyorum.
ücretsiz indir

Web sitenizde en fazla ziyaret edilen sayfayı mı öğrenmek istiyorsunuz ? Bu yazım tam size göre! Sadece 5 dakikanıza alacak ve Google Analytics üzerinde bir kaç tıklama yaparak en popüler içeriklerinizi öğrenebileceksiniz.

Hazır, bir yılın daha sonuna gelmişken, geriye dönüp istatistiklere bakarak web sitemiz hakkında nelerin iyi, nelerin kötü gittiğine göz atmak faydalı olabilir.

İlginizi çekebilecek diğer yazım: Instagram takipçi arttırma konusunda işe yarayan 9 yöntem

NEDEN EN POPÜLER SAYFALARINIZI BİLMELİSİNİZ?

OPTİMİZE ETMEK
En popüler sayfalarınızı bularak belki içeriklerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu değişikliklerden en önemlisi; ilgili sayfalara mail listeniz için kayıt formu eklemek olabilir. Veya, blog yazılarınız için linkler eklemek hem o sayfanızı zengin gösterecek, hem de ziyaretçiyi daha fazla süre sitenizde tutmanıza yardımcı olacak.

KAZANÇ ARTTIRMA
Bu sayfalarınızı insanlar zaten sevmişler! Neden size daha fazla gelir yaratmaya yardımcı olmasınlar? En popüler 5-10 yazınızı gözden geçirin ve ziyaretçilerinizi sıkmayan, uygun olacak şekilde reklamlar yerleştirin. Bunlar, sattığınız ürünler, verdiğiniz hizmetler, AdSense ve affiliate (kazanç sağlayan ortaklık linkleri) olabilir.

BENZER İÇERİKLER OLUŞTURMA
En popüler 10-15 yazınıza bakın. Hangi konudaki yazılarınız daha çok okunmuş? Hangi kategoriler daha fazla ilgi çekmiş? Bunlar hakkında gerekli bilgiyi topladıktan sonra bir sonraki adımınız bu içeriklere benzer içerikler oluşturmak olabilir. Örneğin; benim blog kategorilerimin arasında en çok “sosyal medya” kategori sayfası ziyaret edilmişse ben “sosyal medya” kategorisinde daha fazla yazı yazmalıyım.

İlginizi çekebilecek diğer yazım: WordPress kullanmanız için geçerli 8 sebep

PEKİ EN POPÜLER SAYFALARIMIZI NASIL ÖĞRENEBİLİRİZ ?

Bizim için neden önemli olduğunu anlatabildiysem artık “nasıl öğrenebiliriz” adımına geçebiliriz.

+ Hepsinden önce, web sitenizde aktif şekilde Google Analytics kullanıyor olmalısınız.

Önce Google Analytics hesabınıza giriş yapın. Daha sonra sol menüden Davranış > Site içeriği > Tüm sayfalar şeklinde ilerleyin.

Bu ekrandayken sağ üstte bulunan “tarih aralığı” ile hangi tarihler arasına bakmak istediğinizi seçebilirsiniz. Google varsayılan aralık olarak “geçen hafta” olarak belirler ancak dediğim gibi siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tarih aralığınızı seçtikten sonra “uygula” butonunu tıklayın.

İşte bu kadar! Artık en popüler sayfalarınızı biliyorsunuz! Şimdi işe koyulma vakti 🙂

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın