Instagram paylaşım saatleri – Ne zaman paylaşım yapmalısınız?

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Videolarınızın eskisinden daha fazla izlenmesi için ücretsiz kanca cümle formülleri dosyasını indirebilirsiniz.
Ücretsiz indir

Instagram paylaşım saatleri çoğu kullanıcı için gereksiz bir detay olarak gelebilir fakat; hem daha çok etkileşim almak hem de içeriğinizi hedef kitlenize doğru zamanda aktarabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli metriklerden biridir. Doğru paylaşım zamanını bulmak aslında hedef kitlenizi iyi tanımanızdan geçer.

Önce hedef kitlenizi bulun. Daha sonra hedef kitlenizin gündelik yaşam standartını düşünerek kendinizi onların yerine koyun. Ne zaman Instagram’a bakabilirsiniz ? Öğlen arası mı ? O zaman sizin için en doğru zaman öğlen arası 🙂

Instagram’da yeni bir kullanıcı değilseniz; önceki paylaşımlarınızın etkileşim sayılarına bakarak da instagram paylaşım saatlerini bulabilirsiniz.

Doğru paylaşım zamanlarını bulmanın bir diğer yoluysa; Instagram istatistikler bölümü. Fakat bu istatistiklere ulaşmak için profilinizin “işletme profili” olması gerekiyor. Zaten işletme profili olan bir hesaba sahipseniz şu adımları gerçekleştirin;

instagram paylaşım saatleri

Gördüğünüz gibi Instagram istatistikler sayfası takipçilerinizin en aktif olduğu günleri ve saatleri bize gösterebiliyor. Bu verileri dikkate alarak paylaşım yapmamız hem daha fazla etkileşim alma hem de gönderimizi daha fazla kişinin görmesi anlamına gelecek.

İlginizi çekebilecek diğer yazım: Instagram takipçi arttırma konusunda işe yarayan 9 yöntem

Ama yine de genel olarak paylaşım saatlerini incelediğimizde en iyi instagram etkileşim saati şu şekilde diyebiliriz; (tabi siz yine de kendiniz testler yapmalısınız)
İşte Instagram paylaşım saatleri:

Pazartesi günü instagram paylaşım saati 2023

Pazartesi günü 10:00

Salı günü instagram paylaşım saati 2023

Salı günü 09:00

Çarşamba günü instagram paylaşım saati 2023

Çarşamba günü 23:00

Perşembe günü instagram paylaşım saati 2023

Perşembe günü 12:00

Cuma günü instagram paylaşım saati 2023

Cuma günü 15:00

Cumartesi günü instagram paylaşım saati 2023

Cumartesi günü 19:00

Pazar günü instagram paylaşım saati 2023

Pazar günü ise 16:00

Instagram paylaşım saatleri neden önemli ?

Bildiğiniz gibi Instagram kısa zaman önce algoritmasında (tartışmalara sebep olan) bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile önceden olduğu gibi en son paylaşımların en üstte olacağı gibi değil, ilgi alanlarımıza ve daha çok beğenebileceğimiz gönderileri önce gördüğümüz bir sıralama düzenine geçildi.

Bu durumda içeriğinizi takipçilerinizin en aktif olduğu saatlerde yaparsanız doğal olarak etkileşim alma sayılarınız artar. Bu da aslında Instagram’ın yeni güncellemesi ile savaşır. Çünkü kısa zamanda yüksek etkileşim alan gönderiler, takipçilerinizin ana sayfa akışlarında daha çok gösterilir.

Umarım faydalı olmuştur. Bol paylaşımlı günler diliyorum ama zamanında!

✢ Bu arada; beni Instagram’dan takip edebilirsiniz 😊
https://www.instagram.com/ersinbasar/

İlginizi çekebilecek diğer yazılarım:

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın