fbpx

Instagram paylaşım saatleri – Ne zaman paylaşım yapmalısınız ?

Sosyal Medya2 Yorumlar

Instagram paylaşım saatleri çoğu kullanıcı için gereksiz bir detay olarak gelebilir fakat; hem daha çok etkileşim almak hem de içeriğinizi hedef kitlenize doğru zamanda aktarabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli metriklerden biridir. Doğru paylaşım zamanını bulmak aslında hedef kitlenizi iyi tanımanızdan geçer.

İlginizi çekebilecek diğer yazım: Yerel işletmeler Instagram’ı nasıl kullanmalılar ?

Önce hedef kitlenizi bulun. Daha sonra hedef kitlenizin gündelik yaşam standartını düşünerek kendinizi onların yerine koyun. Ne zaman Instagram’a bakabilirsiniz ? Öğlen arası mı ? O zaman sizin için en doğru zaman öğlen arası 🙂

Instagram’da yeni bir kullanıcı değilseniz; önceki paylaşımlarınızın etkileşim sayılarına bakarak da en uygun zamanı bulabilirsiniz.

Doğru paylaşım zamanlarını bulmanın bir diğer yoluysa; Instagram istatistikler bölümü. Fakat bu istatistiklere ulaşmak için profilinizin “işletme profili” olması gerekiyor. Zaten işletme profili olan bir hesaba sahipseniz şu adımları gerçekleştirin;

instagram paylaşım saatleri

Gördüğünüz gibi Instagram istatistikler sayfası takipçilerinizin en aktif olduğu günleri ve saatleri bize gösterebiliyor. Bu verileri dikkate alarak paylaşım yapmamız hem daha fazla etkileşim alma hem de gönderimizi daha fazla kişinin görmesi anlamına gelecek.

İlginizi çekebilecek diğer yazım: Instagram takipçi arttırma konusunda işe yarayan 9 yöntem

Paylaşım zamanlarına neden dikkat etmeliyiz ?

Bildiğiniz gibi Instagram kısa zaman önce algoritmasında (tartışmalara sebep olan) bir güncelleme yaptı. Bu güncelleme ile önceden olduğu gibi en son paylaşımların en üstte olacağı gibi değil, ilgi alanlarımıza ve daha çok beğenebileceğimiz gönderileri önce gördüğümüz bir sıralama düzenine geçildi.

Bu durumda içeriğinizi takipçilerinizin en aktif olduğu saatlerde yaparsanız doğal olarak etkileşim alma sayılarınız artar. Bu da aslında Instagram’ın yeni güncellemesi ile savaşır. Çünkü kısa zamanda yüksek etkileşim alan gönderiler, takipçilerinizin ana sayfa akışlarında daha çok gösterilir.

Umarım faydalı olmuştur. Bol paylaşımlı günler diliyorum ama zamanında!

2 Yorumlar

  1. akşam saatlerinde paylaşım yapmak daha mantıklı ozaman

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba, ben Ersin.

Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum.

Bağlantıda Kalalım

Ücretsiz kütüphaneye erişin

Ücretsiz şablonlar, çalışma dosyaları ve marka yaratma konusunda size yardımcı olacak diğer içeriklere ulaşın.

Giriş yapın

Birlikte çalışalım

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Hakkımda      Çalışmalar      SSS      Blog      İletişim     Gizlilik

Copyright © 2017 Ersin Başar | Less is more 🙂

Merhaba :)

Merhaba :)

Yeni içerikleri, dersleri, ücretsiz dosyaları mail kutunda görmek ister misin?

Teşekkür ederim :)