Instagram Threads nedir? Nasıl kullanılır?

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Kanca cümle formülleri ile videolarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Tam 10 tane formülü sizin için ücretsiz paylaşıyorum.

instagram threads

Bir süredir Meta ekibinin Twitter’a rakip olacak bir uygulama üzerinde çalıştığı bazı kaynaklarda paylaşılıyordu. Benim de uzmanlık alanım olan dijital pazarlama gereği yakından takip ettiğim ve beklediğim haberler arasında yer alıyordu. Hatta bununla ilgili bir şekilde bu uygulamanın yapım aşaması esnasında ekran görüntülerine bile ulaşıp paylaşanlar oldu. Bu ekran görüntülerine baktığımızda Twitter’a çok fazla benziyordu. Fakat çıkacak mı, ne zaman çıkacak veya hiç mi çıkmayacak tam olarak bilinmiyordu ama artık kesinleşti ve resmi olarak duyuruldu; artık yeni bir sosyal medya platformumuz var ve adı Instagram Threads 😊 Güncelleme: uygulama artık yayında 🎉

Instagram Threads nedir?

İngilizce kelime anlamı olarak “threads” iş parçacığı, iplikler anlamına geliyor. Threads uygulamasının Instagram ile beraber kullanılabileceğini düşünürsek sanki Instagram’a ait iş parçacığı, onun bir bağı gibi algılanabilir. Diğer yandan Threads ile alakalı resmi olarak bir açıklama da var;

Threads, bugün önem verdiğiniz konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için toplulukların bir araya geldiği yerdir. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğer kişileri takip edebilir ve onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, görüşlerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendi sadık takipçilerinizi oluşturabilirsiniz.

Instagram Threads özellikleri nedir?

Threads uygulamasında oturum açabilmek için Instagram hesabı şart. Instagram hesabı olmayan kişiler maalesef giriş yapamıyor. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram ile Giriş Yap kısmından Instagram bilgilerimizi kullanarak giriş yapabiliyoruz.

Kullanıcı adı belirleme gibi bir özellik şu anda yok (sonra gelir mi bilmem) 😊 Instagram kullanıcı adınız neyse aynı o isimle Threads profilinize sahip oluyorsunuz.

Özel mesajlaşma (DM) özelliği de şu an uygulamada yok. Belki daha sonra eklerler, bilmiyorum. 🤔

Şu anda sadece Twitter’daki gibi fotoğraf, video, yazı paylaşabiliyoruz. Canlı yayın özelliği de yok.

Instagram Threads diğer özellikler:

Hashtag özelliği de yok. O yüzden hashtag’leri kullanmanıza da gerek yok.

Takip ettiğimiz profillerin sağ üstünde bulunan zil ikonunu tıklayıp bildirimleri açabiliyoruz. Böylece o kişi yeni paylaşım yaptığında bildirim geliyor.

Profilleri şikayet edebiliyor, engelleyebiliyor, sessize alabiliyor ve kısıtlayabiliyoruz.

Instagram Threads karakter limiti 500 olarak belirlenmiş. 500 karakterden fazla yazamıyoruz.

Profil fotoğraflarını büyütebilme özelliği maalesef yok.

Yapılan paylaşımları düzenleme gibi bir özellik de maalesef yok. Yanlış paylaşımları tamamen silmek durumundayız.

Paylaşımlarımıza yapılan yorumları silemiyoruz ama gizle diyerek herkesten gizleyebiliyoruz.

Diğer hesaplardan paylaşılan videoları indiremiyoruz.

Son sözler;

Şimdilik gözüme çarpan özellikler bu şekilde. Yenilikler fark ettiğimde güncellemeler yapacağım 👌

Ayrıca; Instagram kanal açma işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız bu linki ziyaret edebilirsiniz 👇
https://ersinbasar.com/instagram-kanal-acma-islemi-nasil-yapilir/

Beni Threads üzerinden takip etmek isterseniz 👇
https://www.threads.net/@ersinbasar

Şimdilik görüşmek üzere 👋🏻

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Hesabınızı Geliştirin

Instagram profilinizi geliştirmenin, algoritmayı öğrenmenin, etkileşim-takipçi-izlenme artırmanın tüm inceliklerini ve profilinize özel yapmanız gerekenleri birebir danışmanlık hizmetimde anlatıyorum.

İlginizi çekebilir