BLOG

Instagram profilinizi geliştirmek, daha fazla izlenme, daha fazla satış yapmak, daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla etkileşim istiyorsanız 🤩

Instagram yakın arkadaşlar listesi nedir? Nasıl kullanılır?

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Instagram hızlı bir şekilde yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son eklenen ve benim de gözüme çarpan özellik olan yakın arkadaşlar listesi nedir? Nasıl kullanılır? Bu yazımda anlatmaya çalışacağım.

Instagram yakın arkadaşlar listesi nedir?

Kaynaklardan araştırdığımda aslında bu özelliğin uzun zamandır küçük bir grup tarafından test aşamalarında kullanıldığını okudum. Yine aynı araştırmalarım esnasında Instagram’da her gün 400 milyondan fazla kişinin hikaye paylaşımı yaptığını da gördüm. Sayı ciddi anlamda olunca sanıyorum hikaye konusunda biraz eksik kaldıklarını düşündüler ki bu özelliği aktif hale getirdiler.
Instagram yakın arkadaşlar listesi sayesinde yapacağınız hikaye paylaşımlarını sadece o listeye göstermeniz mümkün. Örnek vermem gerekirse; Instagram yakın arkadaşlar listesine ailenizdeki kişileri eklediniz diyelim, hikaye paylaşımı yaparken “yakın arkadaşlar” seçimi yapmanız durumunda hikayeniz sadece listeye eklemiş olduğunuz aile bireyleri tarafından görülebilecek.

İlginizi çekebilecek diğer bir yazım:
Instagram paylaşım saatleri – Ne zaman paylaşım yapmalısınız?

Instagram yakın arkadaşlar listesi nasıl kullanılır?

Uygulama üzerinde seçeneklere girdiğiniz zaman yeni özellik olan “yakın arkadaşlar” sekmesini görmemiz mümkün. Öneriler kısmında Instagram’ın size önerdiği kişileri hızlı bir şekilde listeye eklemek gibi, arama yaparak da istediğiniz kişileri bu listeye ekleyebiliyorsunuz.

Sadece yakın arkadaşlar listesindeki kişilerin göreceği şekilde hikaye paylaşmaksa oldukça basit;
– Her zamanki gibi hikaye paylaşma ekranına giriyoruz.
– Sol altta yeşil arka plana sahip yıldız ikonunu tıklıyoruz.

İşlem bu kadar 🙂 Artık o hikayenizi sadece yakın arkadaşlar listesinde ekli olan kişiler görebilecek.

Yaptığı son güncellemelerden bir diğeri olan “Ad etiketi” özelliği bir çok kullanıcı tarafından gereksiz bulunmuştu. Bakalım bu özellik Instagram kullanıcılarının hoşuna gidecek mi? Siz ne diyorsunuz?

İlginizi çekebilecek diğer bir yazım:
Instagram takipçi arttırma konusunda işe yarayan 9 yöntem

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Yazımı beğendiniz mi?

Yorum yapmayı unutmayın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ersinbasar

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

INSTAGRAM PROFİLİM

HEY

ücretsiz

Marka yaratmanın temelleri

Adım adım dikkat etmeniz gereken kontrol listesini ücretsiz indirebilirsiniz.

MARKA YARATMANIN TEMELLERİ

ücretsiz olarak e-posta adresinize gönderebilirim.