Instagram yeni konum ekleme – Yeni konum nasıl eklenir ?

Daha fazla Reels izlenmesi

Reels videolarızın daha fazla izlenmesi için kanca cümleler veriyorum.
ücretsiz indir

Büyümesini sürdürmeye devam eden popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın konum ekleme özelliğini herkes bilir. Instagram yeni konum ekleme aşaması da bu esnada karşımıza çıkıyor. Paylaşım yaparken eklediğimiz konumlarda bulunmayan veya yeni konum bilgisini Instagram’a nasıl ekleriz? Bu yazımda detaylı olarak Instagram’da konum ekleme nasıl yapılır? Bundan bahsedeceğim.

Normal durumlarda Instagram’da paylaşacağımız görseli seçtikten sonra ileri diyerek açıklama yazacağımız, etiketleme yapacağımız ekrana ulaşırız. Buradaki konum ekle kısmından eklemek istediğimiz konumu seçer ve paylaşımı yaparız. Ancak yeni açılan işletmeler veya yeni konumlar burada yer almaz. Instagram’a yeni işletme konumu ekleme için yapmamız gereken bazı işlemler var. Bunun için neler yapmalı, hangi adımları takip etmeliyiz?

Eğer gönderinize eklemek istediğiniz mekan veya işletme Instagram’daki konumlar arasında bulunmuyorsa; aşağıdaki adımları takip ederek Instagram’a konum ekleyebilir ve sonraki paylaşımlarda bu konumu kullanabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz konumu gönderi veya hikaye paylaşırken kullanabilirsiniz.

Şimdi hazırsanız Instagram yeni konum ekleme adımlarını anlatıyorum 😊

1. İlk olarak işletmemize ait olacak bir Facebook sayfası oluşturalım
Bunun için bilgisayar üzerinden Facebook hesabımıza giriş yapalım ve buradaki linki tıklayarak Facebook sayfa oluşturma ekranına ulaşalım.

Sayfa türü olarak “yerel işletme veya yer” seçeceğini seçelim ve açılan ufak bilgi ekranında tüm bilgileri doğru bir şekilde dolduralım, doldurduktan sonra “başla” diyelim. Facebook sayfamız oluşturulacak ardından profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı ekleme ekranı gelecek. Bu kısımları daha sonra düzenleyebiliriz o yüzden “geç” diyerek atlayabiliriz.

Aşağıdaki gibi bir ekrana ulaştıysak Facebook sayfamız başarılı şekilde oluşturmuşuz demektir. Şu aşamadan sonra artık işletmemiz Instagram konum ekleme adımlarını tamamladı.

2. Instagram yeni konum ekleme işlemini kontrol edelim

Yukarıdaki gibi Facebook sayfamız oluşturulduysa Instagram’a giriş yaparak konum ekle kısmından kontrol edebiliriz. Bu işlem sonrasında konumumuz genelde hemen Instagram’a ekleniyor ancak bazı durumlarda beklemeniz gerekebilir.

Bekleme süreleri ortalama 24-48 saat veya 1 haftayı bulabiliyor, bilginiz olsun 😊

instagram işletme konumu çıkmıyor

Kullanıcıların yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri de bu. Kendi işletmenizin konumunu göremiyorsanız; yine yukarıda bahsettiğim adımları uygulayarak kendi konumunuzu da oluşturabilirsiniz.

Eğer işlemler sırasında veya sonrasında sorun yaşadıysanız; iletişim sayfamdan bana ulaşabilirsiniz.

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın