fbpx

Instagram yeni konum ekleme – Yeni konum nasıl eklenir ? – 2019 [Güncel]

Sosyal Medya25 Yorumlar

Büyümesini sürdürmeye devam eden popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın konum ekleme özelliğini herkes bilir. Instagram yeni konum ekleme aşaması da bu esnada karşımıza çıkıyor. Paylaşım yaparken eklediğimiz konumlarda bulunmayan veya yeni konum bilgisini Instagram’a nasıl ekleriz? Bu yazımda detaylı olarak Instagram’da konum ekleme nasıl yapılır? Bundan bahsedeceğim.

Normal durumlarda Instagram’da paylaşacağımız görseli seçtikten sonra ileri diyerek açıklama yazacağımız, etiketleme yapacağımız ekrana ulaşırız. Buradaki konum ekle kısmından eklemek istediğimiz konumu seçer ve paylaşımı yaparız. Ancak yeni açılan işletmeler veya yeni konumlar burada yer almaz. Instagram’a yeni işletme konumu ekleme için yapmamız gereken bazı işlemler var. Bunun için neler yapmalı, hangi adımları takip etmeliyiz?

Eğer gönderinize eklemek istediğiniz mekan veya işletme Instagram’daki konumlar arasında bulunmuyorsa; aşağıdaki adımları takip ederek Instagram’a konum ekleyebilir ve sonraki paylaşımlarda bu konumu kullanabilirsiniz.

1. İlk olarak işletmemize ait olacak bir Facebook sayfası oluşturalım
Bunun için bilgisayar üzerinden Facebook hesabımıza giriş yapalım ve buradaki linki tıklayarak Facebook sayfa oluşturma ekranına ulaşalım.

Sayfa türü olarak “yerel işletme veya yer” seçeceğini seçelim ve açılan ufak bilgi ekranında tüm bilgileri doğru bir şekilde dolduralım, doldurduktan sonra “başla” diyelim. Facebook sayfamız oluşturulacak ardından profil fotoğrafı ve kapak fotoğrafı ekleme ekranı gelecek. Bu kısımları daha sonra düzenleyebiliriz o yüzden “geç” diyerek atlayabiliriz.

instagram yeni konum ekleme

Aşağıdaki gibi bir ekrana ulaştıysak Facebook sayfamız başarılı şekilde oluşturmuşuz demektir. Şu aşamadan sonra artık işletmemiz Instagram konum ekleme adımlarını tamamladı.

instagram yeni konum nasıl eklenir

2. Instagram yeni konum ekleme işlemini kontrol edelim
Yukarıdaki gibi Facebook sayfamız oluşturulduysa Instagram’a giriş yaparak konum ekle kısmından kontrol edebiliriz.

Normal şekilde gönderimizi seçip, ileri diyelim ve konum ekle kısmına giriş yaparak yeni açtığımız Facebook sayfamızın adını aratalım. Ben örnek olarak ersinbasar.com – yeni işletme yazmıştım.

instagram yeni konum ekleme

 


Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Umarım faydalı olmuştur ve paylaşılmaya değerdir.

Instagram paylaşım temaları

Instagram paylaşım temaları, Instagram profilinize hem profesyonellik katacak hem de sizi bir grafiker ile çalışmaktan kurtaracak — belki de saatlerinizi harcayacağınız bu temaları kendinize göre düzenlemek oldukça basit!

Şablonlara göz atın

25 Yorumlar

 1. Merhabalar aynı yazıldığı gibi herşeyi yaptım fakat konumu benden başka hiç kimse bulamıyor lütfen acil cevap alabilirmiyim

  Yanıtla
  • Merhaba. Zamanla düzelecek bir sorun. Eğer Facebook sayfanızda konum ayarlayıp “müşteriler ziyaret edebilir” seçeneğini aktif ettiyseniz problem olmayacaktır.

   Yanıtla
 2. Merhabalar, bu işlemleri tekrarladıktan sonra aynı isimde 4 konum oluştu. Instagram’da paylaşımlar bu 4 konuma yayılacak ve tüm içerik bir arada bulunamayacak. Bu durumu düzeltebilir miyim?

  Yanıtla
  • Merhaba. Eğer 4 konum, 4 sayfa aracılığı ile oluştuysa tek sayfa kalacak şekilde diğer sayfaları silin. Eğer sayfalar yoksa ve 4 konum varsa Facebook ile iletişime geçmeyi deneyin.

   Yanıtla
 3. merhaba hali hazırda olan sayfamızda bi problem yoktu fakat son 3 gündür instagramda yer bildirimi yapılamıyor bunun sebebi ne olabilir ne şekilde düzeltebiliriz acaba

  Yanıtla
 4. Merhaba 1 aydır bekliyorum. İnstagram konumda görünmüyor. Facebook’ta görünüyor. Ne yapabilirim?

  Yanıtla
  • Sorun devam ediyorsa; Facebook sayfanızın hakkında kısmındaki konum bilgilerinden “Müşteriler sokak adresime gelerek işletmemi ziyaret eder” seçeneğini aktif edin.

   Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merhaba, ben Ersin.

Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum.

Bağlantıda Kalalım

Ücretsiz kütüphaneye erişin

Ücretsiz şablonlar, çalışma dosyaları ve marka yaratma konusunda size yardımcı olacak diğer içeriklere ulaşın.

Giriş yapın

WordPress blog temaları

Zaman en değerli varlıklardan biri. En değerli zamanlarınızı web site tasarımına harcamak yerine, tasarlamış olduğum temalardan satın alarak kendinize güzel bir site / blog oluşturabilirsiniz.

Göz atın

Birlikte çalışalım

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Hakkımda      Çalışmalar      SSS      Blog      İletişim     Gizlilik

Copyright © 2017 Ersin Başar | Less is more 🙂

Merhaba :)

Merhaba :)

Yeni içerikleri, dersleri, ücretsiz dosyaları mail kutunda görmek ister misin?

Teşekkür ederim :)