BLOG

Instagram profilinizi geliştirmek, daha fazla izlenme, daha fazla satış yapmak, daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla etkileşim istiyorsanız 🤩

Instagram’a iletişime geç butonu nasıl eklenir?

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Selamlar herkese!

Kısa zaman önce Instagram işletme profilleri için “iletişime geç” butonunu profillere ekleyebilecek bir güncelleme yaptı. Güncelleme ilk çıktığında sadece Amerika’da geçerli olan bu işlem artık tüm ülkelerde kullanılabilir durumda. Ayrıca bunun için illaki işletme olmamıza gerek yok, kişisel profiller de bu butonu profillere ekleyebiliyor. Bununla beraber Instagram istatistiklerimizi de uygulama içinde görebilmemizi sağlıyor.

Bu butonu ekleyebilmek için kesinlikle bir Facebook sayfanız olmalı. Herhangi bir sayfa olabilir, önemli değil. Facebook sayfası olmadan maalesef butonu ekleyemiyoruz.

Diyelim ki Facebook sayfamız var (eğer yoksa şuradan oluşturabilirsiniz)

1. Adım
Instagram profilimize gidip sağ üstteki ayarlar ikonunu tıklıyoruz, aşağıya doğru inip “işletme profiline geç” butonunu tıklıyoruz.

2.Adım
Tarayıcımızda Facebook açılacak ve Facebook hesabımıza giriş yapmamız gerekecek. Giriş yaptıktan sonra bize ait olan Facebook sayfaları listelenecek. Buradan uygun olan sayfayı seçip ileri diyoruz.

3.Adım
Yapmamız gereken son işlemler burada. “İletişime geç” butonu tıklandığı zaman hangi bilgilerimizin çıkmasını istiyorsak onları dolduruyoruz ve “bitti” butonunu tıklıyoruz. İşlem bu kadar! 🙂

Artık profilinizde “iletişime geç” butonu var ve istatistiklere ulaşabiliyorsunuz!

Anlamayanlar veya yapamayanlar için video ile de anlattım:

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Yazımı beğendiniz mi?

Yorum yapmayı unutmayın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ersinbasar

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

INSTAGRAM PROFİLİM

HEY

ücretsiz

Marka yaratmanın temelleri

Adım adım dikkat etmeniz gereken kontrol listesini ücretsiz indirebilirsiniz.

MARKA YARATMANIN TEMELLERİ

ücretsiz olarak e-posta adresinize gönderebilirim.