BLOG

Instagram profilinizi geliştirmek, daha fazla izlenme, daha fazla satış yapmak, daha fazla kişiye ulaşmak ve daha fazla etkileşim istiyorsanız 🤩

Instagram’a yeni bir özellik daha geldi: gönderileri kaydetme

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Instagram son zamanlarda yaptığı güncellemelerle isminden fazlaca bahsettirir oldu. Kısa zaman önce canlı yayın yapma, istenilen paylaşımlarda yorumları kapatma ve yapılan yorumları beğenme gibi özellikler ekleyen Instagram, bu sefer gördüğümüz paylaşımları kaydetmeye yarayan bir güncelleme yaptı.

Bunu bir nevi favorilere ekleme olarak düşünebiliriz. Anasayfamızda gördüğümüz paylaşımın altında bulunan yeni kaydetme ikonu ile gönderiyi kaydederek daha sonra kolayca tekrar ulaşmamızı sağlıyor. İzlemeyi düşündüğünüz bir video var ancak izlemek için uygun zaman veya mekan olmadığı zamanlarda bu ikonu kullanarak daha sonra izlemek için kaydedebiliriz. Tabi sadece videolarda değil, fotoğraf için de geçerli. Ayrıca sabah Instagram’da satışı yapılan bir ürün gördünüz diyelim ve akşam eve gidince satın almak istiyorsunuz. “Hangi profildi, nerede görmüştüm” diye düşünüp aramak yerine onu kaydedip akşam eve gidince kolaylıkla bulabileceksiniz.

İlgini çekebilecek diğer Instagram yazım:
Instagram’a iletişime geç butonu nasıl eklenir?

Bu yeni güncellemenin güzel bir yanı ise kaydettiğimiz içerikler doğrudan profilimizdeki yeni sekmeye kaydoluyor ve sadece biz görebiliyoruz. Ayrıca kaydettiğimiz gönderi sahibine bildirim gitmiyor.

Benim korkum şu; acaba bu kaydetme özelliği, beğeni sayılarında düşüş yaşatır mı? Sonuçta güncelleme öncesinde beğendiğimiz görsellere gidip bakabiliyorduk ama artık kaydetme özelliği var ve bence beğeni sayılarında düşüş yaşatacak gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz ?

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Yazımı beğendiniz mi?

Yorum yapmayı unutmayın :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ersinbasar

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

INSTAGRAM PROFİLİM

HEY

ücretsiz

Marka yaratmanın temelleri

Adım adım dikkat etmeniz gereken kontrol listesini ücretsiz indirebilirsiniz.

MARKA YARATMANIN TEMELLERİ

ücretsiz olarak e-posta adresinize gönderebilirim.