WordPress sitenizi yedekleyelim veya
başka bir sunucuya taşıyalım 👌

İşinizi kaybetmeyin, önlem alın.

Dosyalarımızı kaybetmenin ne kadar üzücü bir durum yaşattığının farkındayım. Aylarca üzerinde çalıştığımız projeleri bir anlık hatalar veya problemlerden dolayı kaybedebiliyoruz.

Bu durum web sitelerimiz için de geçerli ve bazı yaşanan aksiliklerden veya tamamen isteğe bağlı sitemizi başka bir sunucuya taşımamız gerekebilir.

Yada; sitenizin bir kopyasının sizde de bulunmasını isteyebilirsiniz.

İşte tam da bu yüzden wordpress site taşıma veya yedekleme hizmetimle beraber yaşanacak problemlere önceden önlem almak gerekir. Site taşıma veya yedekleme işlemi bittikten sonra raporla beraber teslim ediyorum.

WordPress site taşıma

2.000

Bu hizmetim tek seferlik olup, ödeme sonrasında site bilgileri sizden talep edeceğim. Sitenizin yedekleme veya taşıma çalışmaları tamamlandıktan sonra yapılan işlemler rapor olarak teslim edilecek.

Web Sitenizin Kontrol Edilmesi

Siteniz taşıma veya yedekleme için uygun mu değil mi? İşlemler öncesinde kontrol edilecek

Başka Sunucuya Taşınması

Alınan yedek güvenli bir şekilde tercih ettiğiniz başka bir sunucuya eksiksiz bir şekilde yüklenecek

Gerekli Eklentilerin Kurulumu

Taşıma veya yedekleme işlemi için kullanılacak eklentilerin kurulumları ve ayarlamaları yapılacak

Testlerin Yapılması

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra gerekli testler yapılarak sorun olup olmadığı kontrol edilecek

Web Sitenizin Yedeği Alınacak

Web sitenizin yedeği eksiksiz şekilde alınacak ve dilerseniz size gönderilecek

Hizmetin Tamamlanması

İşlemler tamamen bittikten sonra yapılan işlemler raporlanacak ve size teslim edilecek

Merak ettiğiniz konular mı var?

Sıkça sorulan sorular size yardımcı olabilir.

Yavaş yüklenen bir siteye sahip olanlar, yüksek trafikli sitelere sahip olanlar, SEO (Google aramaları)  performansını artırmak isteyenler, mobil cihazlarda iyi bir deneyim sunmak isteyenler… Kısaca site hızlandırma çalışması neredeyse her site için gerekli.

Sitenizin içeriği ile ilgili düzenlemeler yapmak, sitenizin tasarımını değiştirmek, sitenizdeki eklentilerin veya temanın özelleştirilmesi, sunucunuzun donanım ve yazılım güncellemeleri gibi durumları kapsamaz. Sadece mevcut duruma müdahale edilir ve çalışmalar tamamlanır.

Evet, siteniz için çalışmaya başlamadan önce-sonra Google araçları kullanılarak testler yapılacak ve bu sonuçlar sizinle paylaşılacak.

Her web sitesi farklı olduğundan bu konuda net bir oran veremem ama amacımız Google testlerinde düşük çıkan sonuçları olabildiğince yükseltmek. Bunun için sınırları zorlayacağım 🙂