Spotify albüm – sanatçı ekleme, kendi albümünüzü nasıl eklersiniz?

Sosyal Medya | 1 Yorum

Spotify albüm ekleme eğer bandrollü bir albümünüz yoksa yani herhangi bir müzik yapım firması ile çalışmıyorsanız maalesef mümkün değil. Eğer sanatçıysanız, kendi prodüksiyonlarınızı üretiyorsanız ve yaptığınız çalışmaları single veya albüm olarak kendi sanatçı adınız altında Spotify’da yayınlanmasını istiyorsanız bu makale tam size göre.

Diyelim ki; kendi imkanlarınızla gerek amatör olsun gerek stüdyo çalışmaları olsun müzik üretiyorsunuz ve ürettiğiniz bu müziklerin Spotify’da sanatçı olarak paylaşılmasını istiyorsanız. Fakat yukarıda da bahsettiğim gibi eğer bir müzik yapım firması ile çalışmıyorsanız bu maalesef mümkün değil.

Ben yaptığınız çalışmaları (single, albüm) Spotify’da yayınlayabilirim. Hatta sadece Spotify değil aynı zamanda Deezer, Shazam gibi uygulamalara da ekleyebilirim.

Bunu nasıl yapıyorum?
Bağlantılı olduğum bir müzik dağıtım firması var. Bandrollü bir albümünüz olmasa dahi veya bir müzik yapım firması ile çalışmıyor olsanız bile yaptığınız çalışmaları Spotify, Deezer, Shazam gibi uygulamalarda paylaşabiliyoruz.

Nasıl yani? Ben müzisyenim, sanatçı ismimle şarkılarım yayınlanacak öyle mi?
Evet, tam olarak öyle! Eğer kendi üretiminiz olan şarkılarınız varsa bunları single veya albüm olarak yayınlayabiliyoruz.

Şartlar neler? Benim ne yapmam gerekiyor?
Şartlardan en önemlisi ürettiğiniz çalışmaların cover ve remix olmamaları. Yani tamamen kendinize ait olan (sadece müzik olabilir, söz-müzik olabilir) çalışmalar eklenebiliyor. Aksi halde cover veya remix çalışmaları yapıyor ve bunların yayınlanmasını istiyorsanız, öncelikle ilgili çalışmanın asıl sahibinden telif haklarını almanız gerekiyor.

Eğer hali hazırda zaten müziğinizi üretiyorsanız yapmanız gereken başka bir şey kalmıyor 🙂

Bunun bana ne faydası olacak?
En büyük faydası şu olacak; Spotify’da ayda 100 milyonun üzerinde şarkı dinleniyor. Gerçekten büyük bir rakam! Bu büyük pazar yerinde şarkılarınızın yayınlanması size hem tanınırlık kazandıracak hem de çalışmalarınızın kaliteli bir platformda yayınlanmasını sağlayacak. Haliyle dinleyici kitlenizin de artmasına sebep olacak.

Süpermiş! Tamam ben albümümün yayınlanmasını istiyorum.
Bu kararı vermiş olman güzel. Bunun için yapman gereken adımlar sırasıyla şöyle;

  • Aşağıdan sana uygun olan paketi seçerek ödemeyi yapman.
  • Ödeme sonrasında iletişim kısmından bana ulaşıp, ödeme yaptığına dair mesaj göndermen.

Mesaj gönderirken iletişim bilgilerini eklemeyi unutma. Sana ulaşıp, yaptığın çalışmaları bana gönderebilmen için gerekli bilgileri vereceğim. Sonrasında çalışmalarını bağlantılı olduğum kişilere gönderip onay süresini bekleyeceğiz. Onay süresi ortalama 10 – 16 gün arasında değişiyor. Onay verilmemesi durumunda ödemeni iade ediyorum. Bundan şüphen olmasın!

İlk onayı aldıktan sonra, yaptığın çalışmanın Spotify’da yayınlanması da ortalama 5-10 günü bulabiliyor. Yani bütün işlemler ortalama 18-23 gün arasında tamamlanıyor. Senden başka şart, imza, sözleşme gibi şeyler istemiyorum. Hepsi bu kadar!

Standart Paket

Sadece Spotify'a eklenir.
TL120
  • Yaptığınız single veya albüm sizin isminizle sadece Spotify’a eklenir.
  • Eğer tasarlanmış bir albüm kapağınız yoksa tarafımca tasarlanır.
  • Sözleşme, imza gibi prosedürler yok!
SATIN AL

Gelişmiş Paket

Spotify, Shazam, Deezer'a eklenir
TL160
  • Yaptığınız single veya albüm sizin isminizle Spotify, Shazam ve Deezer uygulamalarına eklenir.
  • Eğer tasarlanmış bir albüm kapağınız yoksa tarafımca tasarlanır.
  • Sözleşme, imza gibi prosedürler yok!
SATIN AL

Merhaba, ben Ersin.

Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum.

Bağlantıda Kalalım

Ücretsiz kütüphaneye erişin

Ücretsiz şablonlar, çalışma dosyaları ve marka yaratma konusunda size yardımcı olacak diğer içeriklere ulaşın.

Giriş yapın

Merhaba :)

Merhaba :)

Yeni içerikleri, dersleri, ücretsiz dosyaları mail kutunda görmek ister misin?

Teşekkür ederim :)