Instagram’a iletişime geç butonu nasıl eklenir?

Daha fazla Reels izlenmesi

Reels videolarızın daha fazla izlenmesi için kanca cümleler veriyorum.
ücretsiz indir

instagram iletişime geç butonu

Selamlar herkese!

Kısa zaman önce Instagram işletme profilleri için “iletişime geç” butonunu profillere ekleyebilecek bir güncelleme yaptı. Güncelleme ilk çıktığında sadece Amerika’da geçerli olan bu işlem artık tüm ülkelerde kullanılabilir durumda. Ayrıca bunun için illaki işletme olmamıza gerek yok, kişisel profiller de bu butonu profillere ekleyebiliyor. Bununla beraber Instagram istatistiklerimizi de uygulama içinde görebilmemizi sağlıyor.

Instagram iletişime geç butonu ekleyebilmek için kesinlikle bir Facebook sayfanız olmalı. Herhangi bir sayfa olabilir, önemli değil. Facebook sayfası olmadan maalesef butonu ekleyemiyoruz.

Diyelim ki Facebook sayfamız var (eğer yoksa şuradan oluşturabilirsiniz)

İlginizi çekebilir: Instagram kapatma nasıl yapılır?

Instagram iletişime geç butonu nasıl eklenir;

1. Adım
Instagram profilimize gidip sağ üstteki ayarlar ikonunu tıklıyoruz, aşağıya doğru inip “işletme profiline geç” butonunu tıklıyoruz.

2.Adım
Tarayıcımızda Facebook açılacak ve Facebook hesabımıza giriş yapmamız gerekecek. Giriş yaptıktan sonra bize ait olan Facebook sayfaları listelenecek. Buradan uygun olan sayfayı seçip ileri diyoruz.

3.Adım
Yapmamız gereken son işlemler burada. “İletişime geç” butonu tıklandığı zaman hangi bilgilerimizin çıkmasını istiyorsak onları dolduruyoruz ve “bitti” butonunu tıklıyoruz. İşlem bu kadar! 🙂

Artık profilinizde “iletişime geç” butonu var ve istatistiklere ulaşabiliyorsunuz!

Anlamayanlar veya yapamayanlar için video ile de anlattım:

İşte Instagram iletişime geç butonu eklemek bu kadar basit!

✢ Bu arada; beni Instagram’dan takip edebilirsiniz 😊
https://www.instagram.com/ersinbasar/

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın