Instagram’a iletişime geç butonu nasıl eklenir?

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Kanca cümle formülleri ile videolarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Tam 10 tane formülü sizin için ücretsiz paylaşıyorum.

instagram iletişime geç butonu

Selamlar herkese!

Kısa zaman önce Instagram işletme profilleri için “iletişime geç” butonunu profillere ekleyebilecek bir güncelleme yaptı. Güncelleme ilk çıktığında sadece Amerika’da geçerli olan bu işlem artık tüm ülkelerde kullanılabilir durumda. Ayrıca bunun için illaki işletme olmamıza gerek yok, kişisel profiller de bu butonu profillere ekleyebiliyor. Bununla beraber Instagram istatistiklerimizi de uygulama içinde görebilmemizi sağlıyor.

Instagram iletişime geç butonu ekleyebilmek için kesinlikle bir Facebook sayfanız olmalı. Herhangi bir sayfa olabilir, önemli değil. Facebook sayfası olmadan maalesef butonu ekleyemiyoruz.

Diyelim ki Facebook sayfamız var (eğer yoksa şuradan oluşturabilirsiniz)

İlginizi çekebilir: Instagram kapatma nasıl yapılır?

Instagram iletişime geç butonu nasıl eklenir;

1. Adım
Instagram profilimize gidip sağ üstteki ayarlar ikonunu tıklıyoruz, aşağıya doğru inip “işletme profiline geç” butonunu tıklıyoruz.

2.Adım
Tarayıcımızda Facebook açılacak ve Facebook hesabımıza giriş yapmamız gerekecek. Giriş yaptıktan sonra bize ait olan Facebook sayfaları listelenecek. Buradan uygun olan sayfayı seçip ileri diyoruz.

3.Adım
Yapmamız gereken son işlemler burada. “İletişime geç” butonu tıklandığı zaman hangi bilgilerimizin çıkmasını istiyorsak onları dolduruyoruz ve “bitti” butonunu tıklıyoruz. İşlem bu kadar! 🙂

Artık profilinizde “iletişime geç” butonu var ve istatistiklere ulaşabiliyorsunuz!

Anlamayanlar veya yapamayanlar için video ile de anlattım:

İşte Instagram iletişime geç butonu eklemek bu kadar basit!

✢ Bu arada; beni Instagram’dan takip edebilirsiniz 😊
https://www.instagram.com/ersinbasar/

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Hesabınızı Geliştirin

Instagram profilinizi geliştirmenin, algoritmayı öğrenmenin, etkileşim-takipçi-izlenme artırmanın tüm inceliklerini ve profilinize özel yapmanız gerekenleri birebir danışmanlık hizmetimde anlatıyorum.

İlginizi çekebilir