Spotify albüm – sanatçı ekleme, kendi albümünüzü nasıl eklersiniz?

Daha fazla Reels izlenmesi

Reels videolarızın daha fazla izlenmesi için kanca cümleler veriyorum.
ücretsiz indir

Spotify albüm ekleme eğer bandrollü bir albümünüz yoksa yani herhangi bir müzik yapım firması ile çalışmıyorsanız maalesef mümkün değil. Eğer sanatçıysanız, kendi prodüksiyonlarınızı üretiyorsanız ve yaptığınız çalışmaları single veya albüm olarak kendi sanatçı adınız altında Spotify’da yayınlanmasını istiyorsanız bu makale tam size göre.

Diyelim ki; kendi imkanlarınızla gerek amatör olsun gerek stüdyo çalışmaları olsun müzik üretiyorsunuz ve ürettiğiniz bu müziklerin Spotify’da sanatçı olarak paylaşılmasını istiyorsanız. Fakat yukarıda da bahsettiğim gibi eğer bir müzik yapım firması ile çalışmıyorsanız bu maalesef mümkün değil.

Ben yaptığınız çalışmaları (single, albüm) Spotify’da yayınlayabilirim.

Bunu nasıl yapıyorum?
Bağlantılı olduğum bir müzik dağıtım firması var. Bandrollü bir albümünüz olmasa dahi veya bir müzik yapım firması ile çalışmıyor olsanız bile yaptığınız çalışmaları Spotify platformunda yayınlıyorum.

Nasıl yani? Ben müzisyenim, sanatçı ismimle şarkılarım yayınlanacak öyle mi?
Evet, tam olarak öyle! Eğer kendi üretiminiz olan şarkılarınız varsa bunları single veya albüm olarak yayınlayabiliyoruz. Hem de başka bir liste altında veya profilde değil, sizin sanatçı isminizle sanatçı hesabınız açılıyor, bu profil altında yayınlanıyor. Daha sonra sanatçı profilinizi üzerinize alıyorsunuz ve mavi tikli, onaylı sanatçı profiliniz oluyor 🙂

Şartlar neler? Benim ne yapmam gerekiyor?
Şartlardan en önemlisi ürettiğiniz çalışmaların cover ve remix olmamaları. Yani tamamen kendinize ait olan (sadece müzik olabilir, söz-müzik olabilir) çalışmalar eklenebiliyor. Aksi halde cover veya remix çalışmaları yapıyor ve bunların yayınlanmasını istiyorsanız, öncelikle ilgili çalışmanın asıl sahibinden telif haklarını almanız gerekiyor.

Eğer hali hazırda zaten müziğinizi üretiyorsanız yapmanız gereken başka bir şey kalmıyor 🙂

Bunun bana ne faydası olacak?
En büyük faydası şu olacak; Spotify’da ayda 100 milyonun üzerinde şarkı dinleniyor. Gerçekten büyük bir rakam! Bu büyük pazar yerinde şarkılarınızın yayınlanması size hem tanınırlık kazandıracak hem de çalışmalarınızın kaliteli bir platformda yayınlanmasını sağlayacak. Haliyle dinleyici kitlenizin de artmasına sebep olacak.

Süpermiş! Tamam ben albümümün yayınlanmasını istiyorum.
Bu kararı vermiş olman güzel. Bunun için yapman gereken adımlar sırasıyla şöyle;

  • Aşağıdan sana uygun olan paketi seçerek ödemeyi yapman.
  • Ödeme sonrasında iletişim kısmından bana ulaşıp, ödeme yaptığına dair mesaj göndermen.

Mesaj gönderirken iletişim bilgilerini eklemeyi unutma. Sana ulaşıp, yaptığın çalışmaları bana gönderebilmen için gerekli bilgileri vereceğim. Sonrasında çalışmalarını bağlantılı olduğum kişilere gönderip onay süresini bekleyeceğiz. Firmadan onayın gelme süresi ortalama 2-3 gün arasında değişiyor. Onay verilmemesi durumunda ödemeni iade ediyorum. Bundan şüphen olmasın!

İlk onayı aldıktan sonra, yaptığın çalışmanın Spotify’da yayınlanması da ortalama 2-3 günü bulabiliyor. Yani bütün işlemler ortalama 4-6 gün arasında tamamlanıyor. Senden başka şart, imza, sözleşme gibi şeyler istemiyorum. Hepsi bu kadar!

[elementor-template id=”3453″]

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın