WordPress kullanmanız için geçerli 8 sebep

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Kanca cümle formülleri ile videolarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Tam 10 tane formülü sizin için ücretsiz paylaşıyorum.

Bir işletme sahibiyseniz, girişimciyseniz veya sadece kişisel kullanım amacınız olsa bile bir internet sitesine mutlaka ihtiyacınız var. İnternet sitenizin olması dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişinin rahatlıkla size ulaşabilmesini sağlar.

Web site sahibi olma konusunda biraz derine indiğiniz zaman önünüze çıkan seçenekler genellikle WordPress, SquareSpace, Wix, Shopify gibi yardımcı platformlar olur.

Ben kendi web sitemde, projelerimde ve müşterilerimin projelerinde WordPress tercih ediyorum. Bir çok seçenek varken neden WordPress tercih ediyorum ? Neden WordPress tercih etmelisiniz ?

1- BÜTÇE DOSTU OLMASI
WordPress ücretsiz olarak sunuluyor. Kullanabilmeniz için sadece aktif bir domain’e (alan adı) ve aktif hosting paketine ihtiyacınız var. Hosting fiyatları ihtiyacınıza göre farklı fiyatlandırma politikalarına sahipler ama aylık ortalama 20-35 TL gibi bir bütçe ayrılması gerektiğini söyleyebilirim. Alan adı ise yıllık olarak 30-35 TL gibi bir fiyata sahip. Yıllık olarak toplam hesaplayacak olursak;

Aylık 25 TL’den hosting + 30 TL yıllık alan adı ücreti dersek, yıllık 330 TL civarında ödeme yapmanız gerekiyor.

WordPress alternatifi olan SquareSpace‘e baktığımızda; aylık $22 (80TL) gibi bir ücretlendirmeyle karşılaşıyoruz. Bu fiyat WordPress kullanmak için oldukça geçerli bir sebep.

2- EKLENTİLER
WordPress eklentileri ile kod bilgisi gerekmeksizin içeriklerinize canlılık katabilirsiniz. Hız optimizasyonu mu? Eklentisi var. Instagram gönderilerinizi mi yayınlamak istiyorsunuz? Eklentisi var. Fotoğraf galerisi mi? Elbette var.

3- ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO) İÇİN UYGUN
Kendi web sitemde ve müşterilerimin web sitelerinde Yoast SEO eklentisini kullanıyorum. Bu ücretsiz eklenti sayesinde sayfalarınızın, yazılarınızın meta açıklamalarını, başlıklarını arama motorlarına uygun şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Sadece Yoast SEO değil alternatifleri de mevcut.

4- BLOG YAZMAK İÇİN HARİKA BİR PLATFORM
İçerik pazarlamasının önemini artık hepimiz biliyor olmalıyız. Aslında en başında sadece blog için kullanıcılara sunulan WordPress, zamanla evrilmiş ve günümüz teknolojisine ulaşmış. Yeni yazılar, kategoriler, etiketler oluşturmak son derece kolay. Bence blog yazmayı keyifli ve kolay bir hale getiriyor.

5- KULLANMASI KOLAY
Gerçekten! Bir çok kişiden WordPress kullanmanın zor olduğunu düşündüklerini ve kullanmaktan korktuklarını duydum. Sanıldığı kadar zor olmayan WordPress’i ilk kez kullanıyorsanız maksimum 1 haftada anlamanız mümkün.
Hatta anlamanıza yardımcı olabilirim: WordPress kurduktan sonra yapmanız gereken 9 düzenleme

6- SINIRSIZ KULLANIM AMACI VAR
İster tek sayfadan oluşan bir web sitesi, isterseniz 100 sayfadan oluşan e-ticaret sitesi. WordPress tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. 2. Maddede de yazdığım gibi eklentiler ile de tadından yenmez diyebilirim.

7- PROBLEM ÇÖZMEK BASİT
Youtube’da, forumlarda, eğitim sitelerinde WordPress ile ilgili bir çok kaynak, sorun çözümü, eklenti kurulumları ve anlatımları gibi bir çok kaynak bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; istediğiniz şeye basit bir Google araması ile ulaşmak. Hepsi bu!

8- KURMASI BASİT
Bugün bir çok hosting firması tek tıkla kurulum hizmeti veriyor. Yani WordPress indirerek manuel kurmanıza gerek kalmadan bir kaç tıklamayla otomatik olarak kurabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi neden WordPress tercih ettiğimi 8 maddede listeledim. Siz WordPress kullanıyor musunuz? Neden WordPress kullanıyorsunuz?

Eğer bir web sitesine ihtiyacınız varsa; sizin için yardımcı olabilirim. Web sitesi paketlerine buradan bakabilirsiniz:
https://ersinbasar.com/hizmetler/web-sitesi-tasarimi

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Hesabınızı Geliştirin

Instagram profilinizi geliştirmenin, algoritmayı öğrenmenin, etkileşim-takipçi-izlenme artırmanın tüm inceliklerini ve profilinize özel yapmanız gerekenleri birebir danışmanlık hizmetimde anlatıyorum.

İlginizi çekebilir

wordpress seo eklentisi

WordPress SEO eklentisi önerileri

Merhaba 👋🏻 SEO (Search Engine Optimization) yani; arama motoru optimizasyonu tüm siteler için çok önemli olduğu gibi, WordPress siteler için de olmazsa olmazlardan. Haliyle bu

Yazıyı Oku »