Daha etkileyici ve popüler bir Instagram hesabı için yapmanız gerekenler

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Kanca cümle formülleri ile videolarınızın daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz. Tam 10 tane formülü sizin için ücretsiz paylaşıyorum.

Instagram’ın aylık 500 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Durum böyle olunca en sık sorulardan olan “bu güçlü fotoğraf paylaşım ağında nasıl daha fazla takipçi kazanırım” sorusuna çok da şaşırmamak gerek.

Bu yazımda sizlere 3 temel büyüme ve yönetim ipuçlarından bahsedeceğim. %100 başarılı olacaksınız diyemem ama aşağıda paylaşacağım hususlara dikkat ederek hem takipçilerinizle daha fazla iletişime girecek hem de daha fazla takipçi kazanmak adına gerekli olan zemini hazırlayacaksınız.

Fakat sorun şu ki; herkes özverili, yavaş yavaş ilerlemek yerine, sonuçları çok çabuk görmek istiyor. Size bir sır vereyim; belki takipçi kazanmak konusunda sorun yaşamıyorsunuz ama takipçi kazanmak kadar onlarla iletişimde kalmak da çok önemli.

Kısaca bu yazımda takipçi kazanma veya satın alma siteleri görmeyecek, olması gerektiği gibi takipçileri arttırmak ve kitlenizi genişletmek için ipuçlarını okuyacaksınız. Hazırsanız başlıyoruz 🙂

1) Günde 1-3 arası paylaşım yapın

Evet, şaşırtıcı değil. Instagram’ı aktif olarak kullanmamız takipçi arttırma konusunda baş sırada diyebilirim. Paylaşım sayısı tabiki amacınıza göre değişebilir. Ama günde en az 1, en fazla 3 paylaşım yapmalısınız. Bugün Instagram’daki popüler profillere baktığımızda ayda ortalama 95 paylaşım yaptıklarını görebiliyoruz. Bu da ortalama günde 3 paylaşım demek!

Bir örnek

Homepolish Instagram hesabı her gün yaklaşık 2.000 yeni takipçi kazanıyor ve günde sadece 2 kez paylaşım yapıyor!

Peki ama nasıl bu kadar büyüyor ? Basit; takipçiler gerçekten çok iyi derecede etkileşime giriyorlar. Bu da hesabın doğal yolla büyümesinin temeli. Ayrıca kaliteli görselleri unutmamak lazım!

İlgini çekebilecek bir yazım: Bilmeniz gereken 6 Instagram ipucu

2) Neler paylaşabilirsiniz?

Takipçi kazandıktan sonra asıl önemli kısım başlıyor; içerik üretme ve takipçilerimizle iletişime girme. Peki markanızla, işletmenizle ilgili ne tür paylaşımlar yapabilirsiniz;

  • Kamera arkasından eğlenceli görüntüler
  • Diğer kullanıcıların paylaşımlarını yeniden paylaşabilirsiniz
  • Video paylaşımları
  • Yarışma ve hediye paylaşımları
  • Bir etkinlikteyseniz o an bir fotoğraf
  • Müşterilerinizle ilgili komik veya ilham verici konuşma veya deneyimler
Bir örnek

Garmin, müşterileriyle iletişime girerek paylaşım yapan hesaplardan bir tanesi ve bu işi gerçekten iyi yapıyor. Geri dönüşler mi? Her defasında mükemmel.

Bir sonraki paylaşımınız müşterilerinizin fotoğraflarından olsun ve eğer Instagram hesapları varsa onları etiketlemeyi unutmayın.

3) Paylaşacağınız görselin açıklamasına dikkat edin

Açıklama yazma kısmı da bu işin olmazsa olmazlarından. Öyle ki; yazacağınız açıklama sizin düşündüğünüz gibi algılanması yerine daha olumsuz algılanabilir ve geri dönüşler konusunda sizi üzebilir. Bu yüzden açıklama yazarken 2 hatta 3 kez düşünün.

Açıklama kısmına takipçilerinizle iletişime girmek adına sorular da sıkıştırabilirsiniz. Bu onlara cevap verme imkanı doğuracak ve etkileşime girecekler.

Bath & Body Works, bu paylaşımında takipçilerine en sevdikleri mum kokusunun ne olduğunu soruyor; Ve sonuç? 654 yorum!

İlgini çekebilecek bir yazım: Instagram’a iletişime geç butonu nasıl eklenir?

İşte hepsi bu kadar! Aslında çok da zor değilmiş değil mi? 🙂 Mükemmel bir Instagram hesabı için silahlandıysak artık yola çıkabiliriz. Sizden istediğim sadece kararlı olmanız, acele etmemeniz ve sabır.

Hepinize bol şans.

Merhaba, ben Ersin.
Markalar, işletmeler ve işlerini daha profesyonel adıma taşımak isteyenler için marka kimliği, web tasarım ve sosyal medya hizmetleri sunuyorum. Blog yazılarımla ve ücretsiz araçlarla yaratıcı girişimcileri, işlerini amaçları doğrultusunda nasıl büyütecekleri konusunda bilgiler veriyorum. Hoşgeldiniz!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Pinterest

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram Hesabınızı Geliştirin

Instagram profilinizi geliştirmenin, algoritmayı öğrenmenin, etkileşim-takipçi-izlenme artırmanın tüm inceliklerini ve profilinize özel yapmanız gerekenleri birebir danışmanlık hizmetimde anlatıyorum.

İlginizi çekebilir