Instagram mesaj engeli – Yeni özellik geliyor

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Videolarınızın eskisinden daha fazla izlenmesi için ücretsiz kanca cümle formülleri dosyasını indirebilirsiniz.
Ücretsiz indir

Instagram, güvenlik ve gizlilik için önemli adımlar atarak yeni bir güncelleme yapıyor. Çıkan yeni haberlere göre, Instagram kullanıcılarının sıklıkla maruz kaldıkları istenmeyen mesaj almalarının önüne geçilecek yeni bir instagram mesaj engeli güncellemesi getiriyor.

Instagram mesaj engeli ile sadece 1 kez mesaj gönderebileceğiz

Malumumuz sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram yeni güncellemelere doymuyor. Bu sefer üzerinde çalıştıkları güncelleme Instagram’dan istenmeyen mesaj alan kullanıcıları rahatlatmak amaçlı.

Bildiğiniz gibi yeni mesajlar genelde istek kutusuna düşüyor ama kullanıcılar sınırsız şekilde mesaj gönderebiliyorlar. Yani 1 mesaj da gönderseler, arka arkaya 10 mesaj da gönderseler bu mesajlaşma istek kutusuna gidiyor.

Gelecek yeni güncelleme tam olarak bununla ilgili olacak ve kullanıcıların birçok istenmeyen fotoğraf, video ya da mesaja maruz kalmasının önüne geçilmesi planlanıyor.

Bu güncelleme sonrasında 2 özellik eklenecek;
Bu kısıtlamalardan biri: sizi takip etmeyen birine istediğiniz kadar DM isteği gönderememek olacak. Yani sizi takip etmeyen birine sadece bir mesaj gönderebileceksiniz. Eğer karşı taraf ilk mesajınızı kabul ederse mesaj göndermeye devam edebileceksiniz.

Kısıtlamalardan ikincisi: birine ilk kez mesaj göndereceksiniz direkt olarak fotoğraf, video ya da sesli mesaj paylaşımı yapamayacaksınız. Bu tür paylaşımları yapabilmeniz için öncelikle atmış olduğunuz ilk mesajın kabul edilmesi gerekiyor.

Instagram, kullanıcıların tanımadıkları kişilerden sürekli olarak mesaj alarak rahatsızlık boyutunu yok etmeyi amaçlıyormuş. Bununla ilgili Meta Kadın Güvenliği Başkanı Cindy Southworth, konuyla ilgili bir açıklama da yapmış;

İnsanların gelen kutularını açıkları zaman kendilerini güvende ve kontrolde hissetmelerini istiyoruz. Bu nedenle insanların sohbet isteğini kabul edene kadar takip etmedikleri birinden resim, video veya birden fazla mesaj almamalarını sağlayacak yeni özellikleri test ediyoruz.

Siz Instagram mesaj engeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce mantıklı bir karar mı? Yorumlarınızı merakla bekliyorum 😊

Ayrıca; Instagram hesabınızı geliştirmek, daha fazla kişiye ulaşmak ve Instagram’da büyümek için benden birebir destek alabilirsiniz 👇
Instagram danışmanlık hakkında

Beni Instagram üzerinden takip etmek isterseniz 👇
https://www.instagram.com/ersinbasar/

Şimdilik görüşmek üzere 👋🏻

İlginizi çekebilecek diğer yazılarım:

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın