Instagram takipçi hilesi ve takipçi satın alma

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Videolarınızın eskisinden daha fazla izlenmesi için ücretsiz kanca cümle formülleri dosyasını indirebilirsiniz.
Ücretsiz indir

Herkese merhaba 👋🏻

Bu blog yazımda instagram takipçi hilesi konusunu ve takipçi satın alma konusunu detaylı şekilde anlatacağım.

Yıllardır dijital pazarlama alanında eğitimler ve danışmanlıklar veriyorum. Amacım eğitim alan kişilerin organik yani doğal yollarla takipçi artırma ve profillerini geliştirmeleri. Bu anlamda öğrencilerime veya danışanlarıma Instagram ağırlıklı olmak üzere sosyal medyanın doğru kullanımını, algoritmaları anlatıyorum. Fakat sıklıkla aldığım sorular var; takipçi satın alma mantıklı mı? takipçi hileleri kullanalım mı gibi..

Hepsinden önce şunu bir kere unutmamak lazım; karşımızda dev gibi teknoloji platformları var; Instagram, Twitter, TikTok, YouTube gibi ve bu platformların arkasında çalışan resmen aynı insan gibi düşünen sistemler yani kısaca algoritmalar var. Şunu da kabul etmemiz gerekiyor; bu sistemler maalesef bizden daha zekiler.

Instagram özelinde baktığımız zaman kullanıcılar genelde şu düşüncelerden dolayı takipçi satın alma eyleminde bulunuyorlar:

  1. Hesap açalım, sayfa güvenilir gözüksün, takipçi alalım.
  2. Sayfada kimse yok, boşa paylaşım yapmayalım, takipçi alalım.
  3. Takipçi fazla olunca insanlar daha çok takip etmek isterler, takipçi alalım.
  4. Etkileşimler, beğeniler, izlenmeler az, takipçi alalım.

Şeklinde liste uzayıp gidiyor.

Instagram takipçi hilesi gerçekleri

Instagram takipçi hilesi veya takipçi satın almak takipçi sayısını artırıyor evet. Hatta sadece bir kaç saat içinde onlarca takipçiniz olabiliyor. Bunda da hemfikiriz. Az önce söylediğim cümleye dönüyorum; bu platformlar maalesef bizden daha zeki.,

Sahte yollarla, yapay yollarla veya satın alınarak artırılan takipçi veya türevlerinden hem bu platformların yöneticileri hem de algoritmalar gayet farkında ve günün sonunda kazandığınızı sandığınız şey aslında uzun vadede size aşırı büyük zararlar veriyor.

Size açık şekilde söyleyebilirim ki; 15 yıllık kariyerimde bu tür davranışlarda bulunduktan sonra sayfasından memnun olana hiç rastlamadım. Çünkü; algoritmalar bu durumu anladığı an sizi cezalandırıyor ve organik olarak sizi daha fazla kullanıcıya göstermemeye, keşfete düşmemeye, hashtag’lerden verim alamamaya kadar gidiyor. Bu durumda hem paranız, hem profiliniz hem de maalesef işiniz zarar görüyor. Bu kötülüğü kendinize yapmayın.

Ayrıca; Instagram hesabınızı geliştirmek, daha fazla kişiye ulaşmak ve Instagram’da büyümek için benden birebir destek alabilirsiniz 👇
Instagram danışmanlık hakkında

Beni Instagram üzerinden takip etmek isterseniz 👇
https://www.instagram.com/ersinbasar/

Şimdilik görüşmek üzere 👋🏻

İlginizi çekebilecek diğer yazılarım:

ersin başar instagram

Instagram'da aramıza katılın 🤘

Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın