Instagram’a yeni bir özellik daha geldi: gönderileri kaydetme

Instagram son zamanlarda yaptığı güncellemelerle isminden fazlaca bahsettirir oldu. Kısa zaman önce canlı yayın yapma, istenilen paylaşımlarda yorumları kapatma ve yapılan yorumları beğenme gibi özellikler ekleyen Instagram, bu sefer gördüğümüz paylaşımları kaydetmeye yarayan bir güncelleme yaptı.

Bunu bir nevi favorilere ekleme olarak düşünebiliriz. Anasayfamızda gördüğümüz paylaşımın altında bulunan yeni kaydetme ikonu ile gönderiyi kaydederek daha sonra kolayca tekrar ulaşmamızı sağlıyor. İzlemeyi düşündüğünüz bir video var ancak izlemek için uygun zaman veya mekan olmadığı zamanlarda bu ikonu kullanarak daha sonra izlemek için kaydedebiliriz. Tabi sadece videolarda değil, fotoğraf için de geçerli. Ayrıca sabah Instagram’da satışı yapılan bir ürün gördünüz diyelim ve akşam eve gidince satın almak istiyorsunuz. “Hangi profildi, nerede görmüştüm” diye düşünüp aramak yerine onu kaydedip akşam eve gidince kolaylıkla bulabileceksiniz.

İlgini çekebilecek diğer Instagram yazım:
Instagram’a iletişime geç butonu nasıl eklenir?

Bu yeni güncellemenin güzel bir yanı ise kaydettiğimiz içerikler doğrudan profilimizdeki yeni sekmeye kaydoluyor ve sadece biz görebiliyoruz. Ayrıca kaydettiğimiz gönderi sahibine bildirim gitmiyor.

Benim korkum şu; acaba bu kaydetme özelliği, beğeni sayılarında düşüş yaşatır mı? Sonuçta güncelleme öncesinde beğendiğimiz görsellere gidip bakabiliyorduk ama artık kaydetme özelliği var ve bence beğeni sayılarında düşüş yaşatacak gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Instagram hesabınızı geliştirmek ister misiniz?

    Instagram profilinizi geliştirmenin, algoritmayı öğrenmenin, etkileşim-takipçi-izlenme artırmanın tüm inceliklerini birebir danışmanlık hizmetimde anlatıyorum. Randevu oluşturmayı unutmayın!
    DETAYLI BİLGİ

    Instagram'da aramıza katılın 🤘

    Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın