Linktree erişim engeli [Alternatif çözümler]

Reels videolarınızın daha fazla izlenmesini ister misiniz?

Videolarınızın eskisinden daha fazla izlenmesi için ücretsiz kanca cümle formülleri dosyasını indirebilirsiniz.
Ücretsiz indir

Birden fazla bağlantıyı tek bir link üzerinden paylaşmaya imkan sağlayan Linktree erişim engeli aldı. Karar 13 Ekim’de alındı ancak hakkında çok fazla bilgi yok.

2016 yılından beri yayında olan ve tüm dünyada aktif olarak kullanılan, çoklu link ekleme servisi olan Linktree sitesine bir süredir erişim yok.

İçerik üreticiler, bu platform sayesinde sosyal medya hesaplarının bir listesini oluşturup, bu listeyi tek bir bağlantı üzerinden paylaşabiliyorlardı. Ayrıca e-ticaret üzerine paylaşım yapan içerik üreticileri de bu platform üzerinden alışveriş listeleri oluşturabiliyorlardı. Fakat maalesef artık Linktree erişim engeli almış durumda.

Linktree’nin linktr.ee sitesine girmeye çalıştığımızda sayfa açılmıyor. Ancak Free Web Turkey, Linktree’ye ilişkin başka bir ekran görüntüsü paylaştı. Bu ekran görüntüsünde, “linktr.ee, 13/10/2023 tarihli ve 41 sayılı Millî Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime engellenmiştir.” şeklinde bir açıklama olduğunu görüyoruz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Linktree erişim engeli hakkında açıklaması:

Erişim engelini doğrulamak için, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun internet sitesinden sorgulama yaptığımda yukardaki açıklamanın aynısını görüyorum.

Bunun dışında maalesef Linktree erişim engeli hakkında daha fazla detaylı bir bilgi yok.

Aynı amaç için kullanabileceğimiz Linktree alternatifleri:

Bento.me: Linktree tarafından satın alınmış olmasına rağmen erişim engeli kapsamına dahil edilmeyen Bento.me, diğer bağlantı derleme platformlarına göre çok daha özelleştirilebilir bir arayüz sunuyor.

lnk.bio: Aralarında Jaguar, Art Basel ve David Guetta gibi isimlerin bulunduğu 700 bini aşkın isimle çalışan platform, tıpkı Linktree gibi bio bağlantınızda takipçilerinize birden fazla seçenek sunmanızı sağlıyor.

Tap Bio: Instagram’ın arayüz kolaylığından esinlenen Tap Bio, saydığımız diğer isimlere kıyasla farklı bir kullanım sunuyor. Tap Bio’da yer alan bir bağlantıya tıkladığımızda karşımıza Instagram hikayeleriyle aynı görüntüye sahip bir site çıkıyor. İçerik üreticiler de yönlendirmek istedikleri farklı konu başlıklarını oradaki hikayelerde ayrı ayrı listeleyebiliyor.

Everlinks: Tam olarak Linktree ile aynı görevi görmese de Everlinks de bağlantılar üzerinde oynamaya yardımcı oluyor. Everlinks sayesinde URL kısaltıp özel QR kodları ve bio bağlantıları oluşturabiliyoruz.

Umarım bu içerik sizin için faydalı olmuştur.

Ayrıca; Instagram hesabınızı geliştirmek, daha fazla kişiye ulaşmak ve Instagram’da büyümek için benden birebir destek alabilirsiniz 👇
Instagram danışmanlık hakkında

Beni Instagram üzerinden takip etmek isterseniz 👇
https://www.instagram.com/ersinbasar/

Şimdilik görüşmek üzere 👋🏻

    İlginizi çekebilecek diğer yazılarım:

    ersin başar instagram

    Instagram'da aramıza katılın 🤘

    Instagram’la ilgili ipuçları, yeni güncellemeleri ve bütün bildiklerimi ücretsiz olarak paylaşıyorum. Kaçırmamak için takipte kalın